کارل راسل در حال دست تکان دادن به عکاس. این عکس بر روی تیر آهن های طبقه ی ۸۸ عمارت نیویورک به ثبت رسیده است. این مرد در ارتفاع ۱۲۲۲ پا بالاتر از تقاطع پنجم و خیابان سی و چهارم نیویورک نشسته است. مرد عکاس با به خطر انداختن جانش از یک جرثقیل بالا رفته و این عکس تاریخی را به ثبت رسانده است. توجه داشته باشید ماشین ها و آدم هایی که بر روی زمین دیده می شوند و بسیار کوچک به نظر می رسند بیشتر از ۴۰۰ متر از این لوکیشن فاصله دارند.

Construction Worker Waves from Empire State Construction

ساخت و ساز ایمپایر استیت از سال ۱۹۲۹ آغاز و تا ۱۹۳۱ به طول انجامید. بازگشایی این آسمان خراش نتایج امیدوار کننده ای نداشت و اکثر واحد های اداری آن اجاره نرفتند و به همین علت به تمسخر بر روی آن اسم ” ساختمان خالی از سکنه ” گذاشتند. درآمدهای این عمارت در سال های ابتدایی در برابر هزینه ی ساخت آن ناچیز به حساب می آمد و تا سال ۱۹۵۰ به سوددهی قابل توجهی نرسیده بود.

برای ساخت این ساختمان از ۳۴۰۰ کارگر از اروپا و صدها نفر از جنوب کانادا استفاده شده بود. افرادی که از جنوب کانادا آمده بودند به طور اختصاصی برای کار در ارتفاعات انتخاب شده بودند و قبلا هم برای ساخت پل های متعددی, تجربه و لیاقت خودشان در کار کردن در ارتفاعات بالا را ثابت کرده بودند. تعداد زیادی از این کارگران کانادایی در ساختمان های متعددی از نیویورک و در ارتفاعات مشغول به کار بودند و خانواده هایشان هم بین سال های ۱۹۲۰ تا ۱۹۶۰ به نیویورک نقل مکان کرده بودند. این کارگران تا همین امروز هم به کارشان در ارتفاعات ادامه می دهند.

در زمان ساخت این آسمان خراش، عکس هایی زیادی از آن در روزنامه ها و مجلات به چاپ رسید و در اینجا تعدادی از تصاویر به چاپ رسیده در مطبوعات آن زمان را با هم بررسی می کنیم.


مردان موهاکی ( جنوب کانادا ) هیچ ترسی از ارتفاع ندارند. آنها تا هر ارتفاعی که نیاز باشد بالا می روند و در میان آسمان و زمین راه می روند. خیلی از آنها در قدیم ملوانان کشتی ها بودند.

Empire State Building Under Construction

یک مرد موهاکی می گوید : اکثر مردم فکر می کنند که ما از ارتفاع هیچ ترسی نداریم ولی این درست نیست, ما ترس خودمان با نفر کناری خودمان را مقایسه می کنیم و این حس رقابت باعث می شود ما هر روز بهتر شویم


۲۹ سپتامبر ۱۹۳۱

بالنی در حال پرواز بر فراز این آسمانخراش

View of Blimp in Sky

۲۶ ژانویه ۱۹۳۲

در ارتفاع زیادی بودن و مردم را به اندازه مورچه دیدن برای خیلی ها وحشت‌برانگیز است اما برای کسانی که تمام طول روز را به تمیز کردن پنجره‌ها و شیشه‌های این آسمانخراش مشغول هستند بسیار طبیعی به نظر می‌رسد. اینها هم به اندازه کارگرانی که در ساخت این ساختمان اشتغال داشتند با خطر سقوط روبرو هستند.

 

Men Washing Windows of Empire State Building

با نگاه کردن به پایین، آدم ها را به صورت نقطه و ماشین ها را به اندازه ی ماشین‌های اسباب‌بازی می‌بینیم و این نشان از ارتفاع زیاد دارد.

Men Washing Windows of Empire State Building

نمایی از بالای ایمپایر استیت به شهر نیویورک

 

Aerial View of New York City Atop The Empire State Building

۲۹ سپتامبر ۱۹۳۰

استفاده از حرکات بدنی و اشاره با دست, تنها راه ارتباطی این کارگران با افراد دیگر محسوب می شد. در آن زمان این آسمان خراش, بلندترین در نوع خودش به حساب می آمد.

Steel Worker Constructs the Frame of the Empire State Building

۲ دسامبر ۱۹۳۲

کارگران در پایان روز کاری خودشان و در ارتفاعی بسیار زیاد برای یکدیگر سیگار روشن می کنند. اعتماد به نفس این افراد در چنین شرایطی ستودنیست

Workers Sharing Cigarettes on Skyscraper Beam

۲۹ سپتامبر ۱۹۳۰

نصب تیرک ها و ستون‌های اصلی آسمانخراش ایمپایر استیت نیویورک

Steel Worker Arranging Steel Frame

۲۹ سپتامبر ۱۹۳۰

استراحت پس از یک روز کاری سخت

Steel Worker Resting While Building Frame of Empire State Building

۲۴ مارس ۱۹۳۶

عکس یکی از نترس ترین تمیز کنندگان شیشه و پنجره های آسمان خراش نیویورک که دست از کارش کشیده و با تمام وجود از هوای پاک آن ارتفاع استشمام می کند.

Empire State Building Window Washer

۲۹ سپتامبر ۱۹۳۰

کارگرانی که با کمترین تجهیزات ایمنی به کار مشغولند

Men Working on Empire State Building
Men on Beams in Air at Construction Site

در عکس زیر یکی از کلک های عکاسی استفاده شده که کارگر انگشت خودش را به گونه ای قرار داده که انگار نوک ساختمانی را لمس می کند. این نمای زیبا هم از ایمپایر استیت ثبت شده است.

Man Performing Optical Illusion with Chrysler Building

۲۹ اکتبر ۱۹۳۰

یکی از کارگران ساختمانی آویزان بر فراز آسمان خراش نیویورک

Construction Worker on the Empire State Building

۱ می ۱۹۳۱

فرمانداران قدیم ” آلفرد اسمیت ” و ” فرانکلین روزولت ” و عده ای از افراد منصوب دولتی ایستاده بر بام ایمپایر استیت. این تصویر در صبح بازگشایی عمارت به ثبت رسیده است.

Empire State Building Dedication Ceremonies on Rooftop

۲۸ فوریه ۱۹۵۶

نصب چراغی بزرگ در طبقه ۹۰ این آسمان خراش. این چراغ ها توانایی تولید نوری برابر با ۲ میلیارد شمع را دارند و از فاصله ی ۳۰۰ مایلی هم قابل رویت هستند. هزینه ی نصب این چراغ ها برابر با ۲۵۰٫۰۰۰ دلار تخمین زده شد.

Workmen Install Light On Empire State

۲۲ می ۱۹۴۷

نمایی دیگر از فراز ایمپایر استیت به شهر نیویورک

View From the Top of the Empire State Building

۳۰ جولای ۱۹۴۵

نصب داربست برای نوسازی بخش هایی از آسمان خراش بر فراز خیابان ۳۳ نیویورک. بخش هایی از این ساختمان بر اثر سقوط یک هواپیما آسیب دیده بود

Workmen Fixing Empire State Building
Workmen Raise Flag At The Empire State

منبع : یک پزشک