اگر تاکنون به عکسی در یک موزه یا گالری خیره شده و با خود فکر کرده‌اید: “آیا من هم می‌توانم چنین عکسی را ایجاد کنم؟”؛ این کتاب همان چیزی است که آرزوهای شما را برآورده خواهد نمود.
این کتاب به شما شیوه استفاده از تکنیک‌های برخی از عکاسان بزرگ قرن اخیر را نشان خواهد داد. هر فصل از این کتاب بر روی یک عکاس تمرکز نموده و شامل بیوگرافی مختصری از وی می‌باشد که نشان می‌دهد چه تجربه‌هایی در زندگی کار وی را تحت تاثیر قرار داده است…

علاوه‌ بر این در هر فصل شرحی از یک یا چند عکس گرفته شده توسط عکاس مورد نظر آورده شده و عناصر کلیدی عکاسی که در گرفتن آن عکس نقش داشته‌اند به‌طور کامل تشریح شده‌اند.
نور، سایه، روایت، و نمادگرایی ازجمله مواردی هستند که در این کتاب مورد بررسی قرار گرفته‌اند. در میان شرح تصاویر، توصیه‌هایی وجود دارد که با به‌کار بستن آنها قادر خواهید بود همانند آن عکس‌ها را تولید نمایید.

از امروز ترجمه این کتاب را در وب سایت خودم منتشر می کنم.هر چند که حتما این ترجمه دارای نواقصی خواهد بود اما گمان می کنم منبع خوبی برای نوآموزان عکاسی باشد.

 

۱۰۱ ایده آسان و سریع از عکاسان حرفه‌ای قرن بیستم

متئو بامبرگ-ترجمه علی صارمی


در مورد نویسنده

متئو بامبرگ نویسنده مجموعه کتاب‌های اسرار آسان و سریع عکاسی است. که همه‌چیز را در مورد ایدۀ گرفتن عکس‌های همانند عکس های عکاسان بزرگ قرن بیستم  بیان می کند. بامبرگ فارغ‌التحصیل رشته هنر در دانشگاه ایالتی سان‌فرانسیسکو در سال ۱۹۹۲ است . کارهای او در زمینۀ رسانه‌ها، شامل تولید فیلم و نرم‌افزارهای کاربردی می‌باشد. وی فوق‌لیسانسش را در رشته هنرهای خلاق و در سال ۱۹۹۷ گرفت و پس از اینکه در مدرسه‌ای دولتی به مدت چهارده سال تدریس کرد، به نویسندگی و عکاسی روی آورد .او درحالی‌که برای مجلات مختلف عکس می‌گرفت ، برای نشریات Desert Sun و  Palm Springs Life هم نویسندگی می‌کرد. وی به کشور های مختلف جهان سفر کرد و از نقاط دورافتاده‌ای مانند برمه و بولیوی عکاسی کرد. عکس‌های او در مجلات بین‌المللی ، نمایشگاه‌ها در معرض دید مخاطبان قرار گرفته است.

بامبرگ همچنین یکی از نویسندگان کتاب  The 50 Greatest Photo Opportunities in San Francisco می‌باشد.

 

مجموعه کتاب‌های اسرار آسان و سریع عکاسی شامل موارد زیر می‌باشد :

۱۰۱ نکته آسان و سریع برای خلق عکس‌های فریبنده

۱۰۱ نکته سریع و آسان برای عکاسی دیجیتال

۱۰۱ ایده آسان و سریع از عکاسان حرفه‌ای قرن بیستم